Tarımsal sulama alanında kullanılan güneş enerjili sistemlerin en temel ögesi, çalışma rutini içerisinde devreye ilk olarak giren güneş panelleridir. Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren panellerin seçimi yapılırken kaliteden ve kullanılması gereken panel sayısından taviz verilmemelidir zira sistemin randımanlı bir şekilde çalışması buna bağlıdır. Öte yandan monokristal, polykristal ve ince film gibi kategorilere ayrılmış olan panellerden hangisinin ilgili tarım arazisine uygun olduğunun doğru bir şekilde belirlenmesi adına işin profesyonelleri ile el sıkışmış olmak oldukça önemlidir.

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi kurdururken satın alacağınız temel ekipmanlar;

Güneş Paneli
Güneş Paneli, sistemin temelini oluşturmaktadır. A kalite panel kullanmak en önemli unsurdur.


Solar Sulama Panosu
Solar Sulama Panosu, sistemin elektronik aksamıdır. güneş enerjisi ile tarımsal sulamada pompayı çalıştıran cihazdır.


Konstrüksiyon
30 Yıl ömür beklentili güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi için kesinlikle galvaniz / aluminyum paslanmaya dayanıklı ürünler kullanılmalıdır.


Kablo ve Konnektörler
Kablo ve konnektörler güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi için uygun kaliteli ürünlerden seçilmelidir. Aksi takdirde yangın ya da arızaya sebep olabilir.


Güneş enerjili tarımsal sulama sistemlerinde kullandığımız tüm ürünler A kalite ve üstün performansa dayalı ürünlerdir. Tüm projelerimizde fiyat / performans odaklı çalışıyoruz.

Pompa ve sulama sistemleri ise güneş panelleriyle eş güdümlü olarak çalışan, sistemin diğer bileşenleridir. Pompa sistemi, tarım alanında kullanılacak suyun kuyudan temin edilmesi ve alana pompalanmasında; boru ve fıskiyelerden oluşan sulama sistemi ise araziye iletilen suyun ihtiyaç duyulan noktalara iletilmesinde görev almaktadır.Özkap Enerjsi tüm ege bölgesinde başta Aydın Güneş Enerjili Sulama Sistemleri olmak üzere,Manisa Güneş Enerjili Sulama Sistemleri,Denizli Enerjili Sulama Sistemleri,İzmir Enerjili Sulama Sistemleri,Muğla Enerjili Sulama Sistemleri,Afyon Enerjili Sulama Sistemleri,Kütahya Enerjili Sulama Sistemleri,Uşak Enerjili Sulama Sistemleri hizmetlerimizle sizlerleyiz...


Teklif Al