Jeneratör Çeşitleri ; 

Jeneratörlerin birçok çeşidi mevcuttur.
...
Ancak temel olarak 6 jeneratör çeşidi olduğu söylenebilir:

  • benzinli jeneratör,
  • dizel jeneratör,
  • biyo-dizel jeneratör,
  • emulsifiye dizel jeneratör,
  • propan gazlı jeneratör,
  • doğal gazlı ve hidrojen jeneratör.
  •  


Jeneratörün Avantajları

Günümüzde elektrik kesintilerinin nerede ve ne zaman geleceği pekte belli olmamaktadır. Bu nedenle hali hazırda yedek bir güç kaynağının olması, elektrik kesintisi nedeniyle oluşabilecek olan zararların önlenmesi konusunda size yardımcı olacaktır. İşte tam da bu noktada jeneratör çok büyük önem taşımaktadır ve jeneratörlerin birçok avantajının da olduğunu söylemek doğru olacaktır. Peki jeneratörlerin avantajları nelerdir?

· Bir işletmede, işletmenin faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli olan ve elektrik enerjisiyle çalışan makinelerin ya da cihazların, işlevini devam ettirebilmesi,

· Elektrik kesintisi nedeniyle tesisata bağlı olan her türlü elektronik cihazın zarar görmemesi,

· Sağlık kuruluşlarında hayati önem taşıyan cihazların çalışmasını devam ettirebilmesinde,

· Yine sağlık kuruluşlarında ameliyathanelerin elektrik ihtiyacının kesintisiz bir şekilde karşılanmasında,

· Ev ve iş yerlerinde temel elektrik ihtiyaçlarının kesintisiz olarak sağlanmasında,

· ATM’lerin ve bankaların elektik kesintilerinde bile işlemlerini devam ettirebilmesi konusunda,

jeneratör kullanımının hem fazla hem de gerekli olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

 

Jeneratörlerin Yakıtları

Jeneratör kullanımı konusunda, en çok tercih edilen yakıt türlerinden biri dizeldir. Dizelin, depolanabilir olması, kolay bulunabiliyor olması ve dışarıdan yapılan müdahaleler ile daha zor ateşlenebiliyor olması, en önemli avantajlarıdır. Öte yandan doğalgaz, jeneratör kullanımı konusunda bir diğer yakıt türüdür. Doğalgazın depolanması gerekli değilken, diğer yakıt türlerine göre daha çok çevrecidir. Bununla birlikte doğalgazla çalışan jeneratörler az ses çıkartır, elektrik kesildiğinde enerjisi sürekli hazır halde bulunur, yakıt maliyeti daha azdır ve yakıt kaynağında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 

Jel Akü Nedir ?  Kullanım Alanları Ve Avantajları Nelerdir ?

Günümüzde enerji ihtiyaçlarından en çok tercih ettiğiniz jel akü geniş kullanım ağına sahip olup, elektriğin olmadığı yerlerde bile aydınlatmada ve elektronik cihazlarda rahatla kullanılabiliyor.
Jel Akü Nedir, Kullanım Alanları Ve Avantajları Nelerdir?
Günümüzde enerji ihtiyaçlarından en çok tercih ettiğiniz jel akü geniş kullanım ağına sahip olup, elektriğin olmadığı yerlerde bile aydınlatmada ve elektronik cihazlarda rahatla kullanılabiliyor. Kurşun asit akü adı ile de bilinen bu aküler. Bağımsız olarak çalışmakta aşırı sıcağa ve çevresel koşullara karşı oldukça dayanıklıdırlar. Özel valf sistemleri sayesinde elementleri kimyasal enerjiye dönüştürüp, aküden çıkan gazı anında uzaklaştırmaktadır. Suyu milimize eden jel aküler aynı zamanda saf su kullanımına ihtiyaç duyurmazlar. Gazı ise yalnızca yüksek basınç durumunda çıkabilir. Ayrıca güneş enerji sistemlerinden elde edilen enerjinin depolamasında büyük etkisi bulunmakta ve güneş panellerinden üretilen enerjiyi de kullanılabilir enerjiye çeviriyor. Bu sayede istenen verim de maksimum seviyeye ulaşmış olur.

 

Jel Akülerin Verimi Ve Kapasite

Aküler kullanıldığı alanlara göre jel kuru sıvı, starter ve traksiyoner olarak birçok çeşit akü türleri mevcuttur. Diğer çeşitlerine göre daha geniş kullanım alanına sahip olan jel akü, geniş enerji kapasitesine sahip olduğu için, yüksek verim sağlamakta ve bağımsız olarak hiçbir onarım gerektirmeden %80 enerji kapasitesinde birçok alanda enerji ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Çevre dostu olarak tabir edilen bu aküler, gazı dışarıya verdiği için hava kirliliği yapmamaktadır. Su sızdırmazlık özelliği bulunan jel aküler kullanım kapasitesine verimine ve özelliklerine göre farklı fiyatlarda piyasaya satışa sunulmaktadır.

 

Jel Akülerin Yararları Nelerdir?

· Jel aküler kolay şarj edilmektedir.

· Uzun süre kullanıma hazırdırlar ve verimleri oldukça fazladır.

· İçinde bulunan jel her türlü çevre ve hava koşullarına karşı ilk günkü özeliğin korumakta ve gaz ürettikçe tekrar kullanabilir hale gelmektedir.

· Her türlü hava şartlarında rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır. Yüksek soğuya ısıya, titreşime ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidirler.

· Kuru akü ve diğer akülere göre %5 kat daha fazla verim sağlayarak kullanıcısının yükünü hafiflemektedir.

 

Jel Akülerin Kullanım Alanları

Güneş enerjisini kimyasal enerjiye çevirerek kullanıma hazır bir biçimde depolayan jel akü aynı zamanda yüksek verim kapasitesine sahip ol bu aküler aynı zamanda yüksek enerji potansiyeline sahiptir. Deşarj edilerek özelliği sayesinde de uzun süre kullanılan jel akü birçok elektronik cihaz ve aydınlatma sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu aküler Telekomünikasyon sistemlerinde, teknelerde, karavanlarda, denizcilik alanında mobil alışveriş merkezlerinde ve modern temizleme makinelerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Sizde kullanım alanına bağlı olarak uygun bir model seçerek kullanım sağlayabilirsiniz. Fiyat açısından da uygun olması sizin açınızdan önem taşıyacaktır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Özkap Enerji olarak ,Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi hizmetlerimizle Aydın ilinde bulunan firmamızda, ege bölgesi ve tüm 81 ilde alanında uzman ekibimizle sizlerleyiz...

İNCELE
Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi

Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi

Özkap Enerji olarak , Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi hizmetlerimizle Aydın ilinde bulunan firmamızda, ege bölgesi ve tüm 81 ilde alanında uzman ekibimizle sizlerleyiz...

İNCELE
Jeneratör & Jel Akü Satışı

Jeneratör & Jel Akü Satışı

Özkap Enerji olarak , Jeneratör & Jel Akü Satışı hizmetlerimizle Aydın ilinde bulunan firmamızda, ege bölgesi ve tüm 81 ilde alanında uzman ekibimizle sizlerleyiz...

İNCELE