Güneş Enerjisi

GÜNEŞ ENERJİSİ NEDİR?

Güneş enerjisi muhtemelen en iyi bilinen yenilenebilir enerji kaynağıdır. Fotovoltaik bir santral güneşin radyasyon enerjisini elektriğe dönüştürür. Güneş bir cüce yıldızdır ve enerjisini hidrojeni nükleer füzyonla helyuma dönüştürerek üretir. Güneş saniyede 620 milyon metrik ton hidrojeni füzyonlar ve sonsuz bir enerji kaynağıdır.

 

NASIL ÇALIŞIR ?

Güneş santralleri güneş ışığını kullanılabilir elektriğe dönüştürür. Fotovoltaik paneller, bir montaj sistemi, güneş kabloları, inverterler ve üretilen elektriğin miktarını ölçen bir izleme ünitesinden oluşurlar.

Paneller güneşin radyasyonunu DC (doğru akım) elektriğe dönüştüren fotovoltaik hücreleri kullanarak güneş enerjisini zapt eder. DC elektrik inverterler tarafından kullanılabilir AC (alternatif akım) elektriğe dönüştürülür. Daha sonra bu akım, bir transformatör kullanılarak, binanın AC ana güç kaynağına veya şebekeye beslenir.

 

Güneş Enerjisi

Fotovoltaik santral tarafından üretilen elektrik şunlara bağlıdır:

Panellere gelen güneş ışığı miktarı
Dış sıcaklık
Santralin performansı
Güneş panelleri çatınıza veya yere monte edilebilir.

 

NEDEN GÜNEŞ ENERJİSİ ?

Güneş enerjisi çok yönlüdür ve neredeyse her sektörde kullanılabilir. Ne de olsa, her şirketin elektriğe ihtiyacı vardır. Güneş enerjisi özellikle elektriği soğutma, aydınlatma, ekipman, klima, vb. için en çok gündüz vakti kullanan şirket ve kurumlar için ilgi çekicidir.

Güneş enerjisi elektrik faturanıza doğrudan tasarruf olarak yansır ve hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlar. Ayrıca, bu teknoloji işletim giderlerini düşürerek, uzun vadede elektrik giderleri üzerinde daha sıkı bir kontrole olanak verir.

Üretilen enerji yerel olarak tüketilebilir ve fazlası elektrik şebekesine satılabilir. Her ülkenin kendi teşvik programı vardır.

 

 

Projelendirme

Özkap Enerji, güneş enerji santrali kurulumunda gerekli olan ön çalışmaları tamamlayıp gerekli izinlerin alınması ve santral kabulünün yapılmasında danışmanlık hizmetlerini yerine getirir.


Ekipman Tedariği

Yüksek verimli bir güneş enerji santrali, tasarım, üretim ve dayanıklılık konusunda kaliteli ekipmanların kullanılması gereken sistemlerdir. Özkap Enerji uzman ekibi fiyat-performans değerlendirmesini gözeterek projeye en uygun ekipman seçimini yapar, sahaya tedariki sağlar ve tüm süreç yönetimini gerçekleştirir.


KURULUM

Özkap Enerji, güneş enerjisi projelerinde mühendislik, ürün tedariği ve kurulum (EPC) işlerini üstlenmektedir. Projelerde güncel mevzuatlara ve teknik teknik şartnamelere uygun bir şekilde tasarımı, iş planına göre yürütülmesi, ürün tedariği ve sahaya teslimi ile beraber santral kurulumunun ardından test ve devreye alınması Özkap Enerji güvencesindedir.

 
İşletme ve Bakım

Özkap Enerji, kurulum sonrası testler ve raporlamalar, devreye alma, santralin maksimum performansı konusunda analiz ve optimizasyon, olası arızalara yerinde hızlı müdahale, ayrıntılı arıza raporları, periyodik bakım ve sistem denetimi konusunda hizmetler sunmaktadır.

 

Güneş Enerjisini Kullanabiliceğiniz 5 Yer ; 

Zamanının başlangıcından beri doğa güneş enerjisinden yararlanırken, bilim adamları ve mühendisler arasında güneş enerjisinden üretilen elektriğin kulanım alanları ile ilgili bir tartışma süre gelmektedir. Kesim olarak bilinen şu ki güneş enerjisi dünyanın var oluşundaki bir elyaftır.

Artık üretilen elektriğin karşılığı olarak gezegene zarar veren geleneksel elektrik üretimi metotlarını değiştirmek istiyoruz. Kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıtları yakmak yerine tüketiciler evlerini, arabalarını, cihazlarını kullanırken enerji ihtiyaçlarını güneşin sonsuz enerjisinden karşılayabilir. Bu enerji kaynağın geleceği nasıl dönüştürdüğünü görmek için bu 5 gündelik güneş enerjisi kulanım alanlarını keşfedin.

 

Güneş Taşımacılığı

Birçok şehirdeki trenler, tramvaylar, metrolar, otobüsler, uçaklar ve arabalar güneş enerjisine geçiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin yıllık yaklaşık yüzde 28’i enerji tüketimi insan ve mal taşımacılığına doğru gidiyor. Enerji araçları kullanımının yüzde doksan ikisi benzinli ve dizel yakıtlardan geliyor. Bu malzemelerin yanması, atmosfere karbondioksit salar ve sera gazlarının artmasında katkıda bulunur. Güneş enerjisini ulaştırma sektörüne tanıtmak, çevre sorunlarının çözümüne yardımcı olabilir ve herkes için daha parlak bir gelecek yaratır.

Günümüzde geleneksel içten yanmalı motorlara sahip araçların yerini alabilmek için alternatif araç tipleri bulunmaktadır. Fotovoltaik (PV) enerjisiyle çalışan tüm elektrikli araçlar, hibrit araçlar vardır. Güneş enerjisiyle çalışan uçaklar, bu enerji kaynağının muazzam potansiyelinin bir göstergesi olarak Pasifik Okyanusu’ndan geçti.

Günlük hayatta, güneş enerjisiyle çalışan araçlar, şehirlerde genel geçişe hızla katılabilir. Güneş teknolojilerindeki ilerlemelerin hızı, pek çok şehirde kısa süre içinde kısmen veya tamamen PV enerjisine girebilecek olan ulaştırma sektörü için umut verici görünüyor. Ulaşım, tüm dünyayı olumlu etkileyebilecek güneş enerjisinin günlük kullanımıdır.

 

Solar Şarj

Pil ömrü, teknolojik dünyadaki günlük bir sıkıntıdır. Cep telefonları, tabletler, akıllı saatler, giyilebilir cihazlar – kullanıcılar bu cihazları bir prize takmadan veya pilleri değiştirmeden çok önce şarjları bite bilir. Bu, elektriğe 7/24 erişimin olmadığı yerlerde kamp veya iş konferansları gibi etkinlikleri zorlaştırabilir. Güneş enerjisi, tüketicilere elektrik ihtiyacı olmadan cihazları şarj etmek için sürekli bir kişisel enerji kaynağı sağlayabilir.

Telefonunuzun veya diğer cihazınızın pil yüzdesini iki kez düşünmeden evi terk ettiğini düşünün. Fark etmez, çünkü cihazınızı solar teknolojiyi kullanarak şarj edebilirsiniz. Fuse 6W, Solartab ve JOOS Orange gibi güneş enerjili şarj cihazları, her zaman, her yerde elektronik cihazları şarj etmek için güneşin PV enerjisini kullanır. İster derin vahşi doğada olsun, isterse bir kongre merkezinde 12 saat geçiriyor olun, güneş enerjisiyle kesintisiz batarya ömrünün tadını çıkarabilirsiniz.

 

Güneş Isıtması

Güneş enerjisi, ısıtma ve soğutma için mükemmel bir araçtır, ancak güneşin ısıtma kapasiteleri özellikle çok yönlüdür. Güneş enerjisi termal toplayıcıları, insanların termal veya ısı, enerji için PV’yi kullanmasını sağlar. Güneş enerjisi elektriğini toplamak yerine, termal cihazlar bir bileşenin sıcaklığını artırmak için güneş ışığından ısı toplarlar. Güneş, toplama borularındaki suyu ve diğer sıvıları ısıtarak kullanılabilir bir ısı kaynağına dönüştürebilir. Güneş enerjisine yönelik mağazalarda, güneş enerjisinden yararlanan ve güneş enerjisi kullanan çeşitli aletler bulunmaktadır:

  • Güneş Odaları
  • Güneş Enerjili Su Isıtıcıları
  • Güneş Alan Isıtıcıları
  • Güneş Isıtmalı Havuzlar Ve Spa Küvetleri
  • Güneş Enerjili Çamaşır Makineleri
  • Taşınabilir Güneş Duşları
  • Güneş Fırınları Ve Izgaralar
  • Sıcak, Basınçlı Buhar Kullanan Türbinler Ve Jeneratörler
  • Tarımsal Kullanım İçin Termal Toplayıcılar

 

Birçok uygulama geleneksel gaz veya elektrik uygulamaları ile bağlantılı olarak güneş enerjisi kullanır. Örneğin, bir güneş enerjisi ile konut ısıtma sistemi, mümkün olduğunda evinizi ısıtmak için termal enerjiyi kullanacaktır, ancak termal enerjinin istenen sıcaklıklara ulaşması için yeterli olmadığı zaman (örneğin hava bulutlu veya soğuk hava) elektrik veya gaz bağlantısına geri dönün. ). Isıtma kapasitesindeki güneş enerjisi ve geleneksel enerjiler arasındaki birliktelik, elektrik faturalarını azaltabilir ve çevreye salınan karbondioksit miktarını azaltabilir.

 

Güneş Aydınlatması

Güneş enerjisi, sokak lambalarını, dış ışıkları, peyzaj aydınlatmasını ve diğer ışıkları çalıştırmak için kolay, ekonomik ve verimli bir yoldur. Güneş ışıkları karmaşık kurulumlara veya elektrik bağlantılarına ihtiyaç duymaz. Düşük maliyetlidir ve kolay bağlantısı nedeniyle kesinti riskini azdır.

 

Bu Ürünler, nüfusun çoğu için uygun fiyatlı olduğu için, güneş enerjisini kullanmanın en pazarlanabilir araçlarından biridir. Güneş enerjisinin fiyat aralığından çıktığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Güneş ışıkları, güneş ışığı ampulleri, fenerler, dize ışıkları ve daha fazlası 5$ gibi düşük fiyatlarla düzinelercesine ulaşabilirsiniz. Geleneksel ışıklarınızdan bazılarını güneşe dönüştürmeyi düşünün ve bu yenilenebilir enerjinin avantajlarını kendiniz deneyimleyin.

 

Güneş Enerjisi

Son olarak, en önemlisi, güneş enerjisi günlük bir elektrik kaynağıdır. Konut ve ticari binalar çatıdaki PV panellerini veya güneş ışınlarını yakalamak ve bunları elektriğe çevirmek için kullanabilirler. Bir ev ya da işletme, güneş enerjisini tipik enerji gibi kullanabiliyor – ışıklar, aletler, bilgisayarlar, veri merkezleri, makineler ve daha fazlası için. PV panelli bir çatı sistemi, önemli bir fatura tasarısı elde etmek ve enerjiden bağımsız bir servet inşa etme geleceğini güvenceye almak için genellikle yeterlidir.

Güneş enerjisi temiz, yenilenebilir ve güvenilir bir enerji biçimidir. Kömür, gaz veya petrolün yakılmasına bağlı değildir. Güneşin bize her gün ulaşabileceği sonsuz bir enerji deposunu kullanır. Nakliye, pil şarjı, ısıtma, aydınlatma veya elektrik için güneş enerjisini kullanmak aylık faturaları azaltabilir, çevreyi korumaya yardımcı olabilir ve enerji fiyatlarının kontrolünü yıllar boyunca kontrol altına alabilir. Güneşe yatırım yapmak, geleceğe yatırım yapmaktır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Özkap Enerji olarak ,Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi hizmetlerimizle Aydın ilinde bulunan firmamızda, ege bölgesi ve tüm 81 ilde alanında uzman ekibimizle sizlerleyiz...

İNCELE
Güneş Enerjisi Sulama Sistemleri

Güneş Enerjisi Sulama Sistemleri

Özkap Enerji olarak ,Güneş Enerjisi Sulama Sistemleri hizmetlerimizle Aydın ilinde bulunan firmamızda, ege bölgesi ve tüm 81 ilde alanında uzman ekibimizle sizlerleyiz...

İNCELE
Dalgıç Pompa Kurulumu & Satışı

Dalgıç Pompa Kurulumu & Satışı

Özkap Enerji olarak , Dalgıç Pompa Kurulumu & Satışı hizmetlerimizle Aydın ilinde bulunan firmamızda, ege bölgesi ve tüm 81 ilde alanında uzman ekibimizle sizlerleyiz...

İNCELE